Sayfa Yetki Kontrolü


En fazla 20 Bağlantı Girin (Her Bağlantı ayrı bir çizgi üzerinde olmalıdır)İşleniyor...


 
Yeni URL Deneyin

Hakkında Sayfa Yetki Kontrolü

Sayfa Yetki Kontrolü

Sayfa yetki kontrolü domain yetki kontrolünün bir alt kümesi olarak düşünülebilir. Nitekim domain yetki kontrolü tüm site için geçerli iken sayfa yetki kontrolü sadece tek bir sayfa için geçerlidir. SEO çalışmaları bir bütün halinde değerlendirilmektedir. Bu kapsamda yapılan içerik düzenlemeleri, sosyal medya çalışmaları, özgünlük testleri, kullanıcı deneyimleri ve anahtar kelimeler gibi daha birçok uygulama sayfa yetki kontrolü numarasını güçlendirmektedir. Bu unsurlar iç içe geçtikleri için her birisi diğeriyle sıkı bir ilişki içerisindedir. Yani bunlardan bir tanesinin eksik olması diğerlerini de olumsuz etkileyecektir. Biz de sizlere bu yazımızda sayfa yetki kontrolü hakkında ayrıntılı bilgi vererek sizlerin Google sıralamalarında üst sıralara yükselmenize destek vereceğiz.

Sayfa Yetki Kontrolü Nedir?

Peki bu sayfa yetki kontrolü nedir? Domain yetki kontrolü tüm sayfa ile ilgiliyken sayfa yetki kontrolü sadece belirli sayfa ile ilgilidir. Bunu daha da açıklamak gerekirse sadece bir URL ile ilgili bir konu olmaktadır. Bu sayfa yetki kontrolü ile elde edeceğiniz puan ile sıralamanız ne kadar iyi olursa Google sıralamalarında o kadar üst sıralara çıkmanız mümkün olabilecektir.  Bu kapsamda sayfa yetki kontrolü yapan sitelerden sayfanızı kontrol edebilir ve hangi seviyede olduğunuzu bulabilirsiniz. Buna göre SEO çalışmalarına ağırlık verebilirsiniz.

Sayfa Yetkinizi Artırma Yolları

Sayfa yetkinizi artırma yolları birden fazladır. Bu kapsamda ilk olarak güçlü sayfa yetkisine sahip bir sayfa oluşturmanız gerekmektedir. İkinci olarak sayfanızda paylaştığınız metinlerin özgün ve sayfanızla alakadar olmasına önem vermelisiniz. 3. Olarak sayfanızın tamamen SEO ile uyumlu hale getirildiğinden ve de fonksiyonel olduğundan emin olmalısınız. Dördüncü olarak kaliteli backlink almaya çaba göstermelisiniz. Ayrıca sitenize kötü sitelerden gelecek backlinkleri kaldırma yoluna gitmelisiniz. Son olarak sayfa içerisinde iç linkler vermeyi de ihmal etmemelisiniz.

İşte bu yukarıda saymış olduğumuz unsurlar ile birlikte sizler de sayfanızın yetkisini artırabilir ve bu sayede Google sıralamalarında üst basamaklara kolay bir şekilde çıkabilirsiniz. Böylelikle kullanıcıların sitenizi daha çok tercih etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu durum da sizlerin üst sıralarda kalıcı olarak yer edinebilmenize vesile olacaktır.