Kelime Sıra Bulucu

Kelime sıra bulucu programını kullanarak sitenizin Google'da hangi kelimede kaçıncı sırada olduğunu kısa yoldan öğrenebilirsiniz.

Alan adınızı girin :


Anahtar kelimeler :


Sıralamaları Kontrol Edin :

 


Her satıra 1 anahtar kelime girin.

Örnek:
keyword1
keyword2
keyword3İşleniyor...

Kelime Sıra Bulucu Nedir?

Kelime Sıra Bulucu 

Farklı programların uygulanmasıyla SEO işlemlerinde öneme sahip olan hususların gelişimleri de yapılabilmektedir. Site içinde sıklıkla yapılan işlemlerden bir tanesi olan anahtar kelimeler belli analizler sonucunda elde edilmektedir. Genel itibariyle siteyi ziyaret eden kişilerin aradıkları kelimeler öne çıkarılmaktadır. Kelime Sıra Bulucu ile sitenin arama konumları, anahtar kelimelere göre incelenebilmektedir. Anahtar kelimenin sahip olduğu konumun kontrolü için 50 sayfalık bir inceleme sunmaktadır. Arama motorlarının dikkatini çekebilmek için önemli etkenlerden olan anahtar kelimelerin sıralamasında web sitenin durumu görüntülenmektedir. Bu durum gelişim düzeyi hakkında da bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmet ile çok kısa sürede işlem yapılabilme olanağı vermektedir. Önemli bir faydayı beraberinde getiren programın kullanımı da son derece basittir. Ancak öncelikle anahtar kelime oluşumu için içerik yazımı gereklidir. Bilindiği gibi SEO işlemlerinin temelinde özgün ve kaliteli içerik bulunmaktadır. Anahtar kelime, etiketleme gibi işlemler bunun üstünden yapılmaktadır. Bu programın kullanılabilmesi içinde gerektiği kadar uzun ve özgün bir içerik bulunmalıdır.

Kelime Sıra Bulucu Nasıl Kullanılır?

*Ücretsiz olarak hizmet veren Kelime Sıra Bulucu programında belirtilen yere sitenin URL adresi girilmelidir.

*Anahtar kutusunun bulunduğu yere içerik ile ilgili anahtar kelimeler yazılmaktadır. Bu anahtar kelimelerin içeriğe dair olması önemlidir.

Her bir anahtar kelimenin de muhakkak ayrı satıra yazılması okunması için gereklidir. Aksi halde okunmayan durumlar çıkabilmektedir. Daha sonrasında internet sitesinin kaç pozisyon için kontrol edilmesi belirtilmektedir. 500 civarı konumdan denetlenme sağlama imkanına sahiptir.

*Anahtar kelime kontrolü yaptırarak program işleyişi başlamaktadır. Google başta olmak üzere arama motorlarının sadece üst sıralarındaki anahtar kelimelerin taranması işlemi birkaç saniye içinde sona ermektedir.

SEO işlemlerinde önemli bir işlevi gören bu program ile çok daha seri bir şekilde oluşum süreci tamamlanmaktadır. Sahip olunan anahtar kelimeler ile arama motorlarında çok daha üst sıralara çıkmakta mümkündür. Bu durum sitenin sahip olduğu ziyaretçi sayısını da önemli bir oranda arttırmaktadır. Anahtar kelimelerin kullanım yoğunluğunun tespiti önemli olduğu gibi sahip olunan içeriklerin kalitesi de bu anlamda önem taşımaktadır. Bundan dolayı anahtar kelimelerin seçimi dışında fayda sağlayan içeriklerin seçimi de okunma açısından gereklidir. İlgi çekici ve heyecan uyandırıcı içeriklerin çok daha fazla ziyaretçinin siteye gelmesini beraberinde getirmektedir. Bununla birlikte içeriklerin devamlı yenilenmesi de önemli bir durumdur. Aksi halde güncel olmayan internet sitelerinde kazanılan ziyaretçi zaman içinde azalacaktır.

Arama motorları üzerinden ziyaretçi kazanma amacıyla çok farklı SEO işlemleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Kelime Sıra Bulucu ücretsiz olarak birçok internet sitesi üzerinden kullanıma uygundur. Programın doğru bir şekilde kullanılması halinde içerikte belirtilen konuya uyun anahtar kelimeler ya da anahtar kelime grubu kolaylıkla bulunmaktadır. Bu durumda üretimde kişiye bağlı kalınmamasını sağlamaktadır. Bununla birlikte farklı arama motorlarına girerek anahtar kelimelerin kullanımlarına bakma ihtiyacı da ortadan kalkmaktadır. Son derece kullanışlı olan programın kaliteli site oluşumlarında kullanılması önerilmektedir. Bilhassa içerik yönüyle zengin olmak isteyen siteler için önemlidir.