Google Veri Kaydı Sorgulama


En fazla 20 Bağlantı Girin (Her Bağlantı ayrı bir çizgi üzerinde olmalıdır)İşleniyor...

Google Veri Kaydı Sorgulama Nedir?

Google Veri Kaydı Sorgulama

Türkçe ifadesi ile web sitelerinin Google önbelleğine alınan son görüntü erişimini sağlar. Böylece girmek istediğiniz siteye ulaşabilirsiniz. Siz de hem bu özelliği kullanabilir hem de kendi web sitenizde böyle bir kaydın alınıp alınmadığını veya en son hangi kaydın alındığını test edebilirsiniz.

Google Önbelleği

Google arama motorunda ilgili siteyi arayıp, son kez giren kişinin girdiği sırada en son güncel görüntü kayıt altına alınır. Eğer ilgili web sayfası kullanılamaz hale gelirse diye Google sayfanın son halini kaydetmektedir. Bu sayfalar Google önbelleğinde arşivlenmektedir.

Girmek istediğiniz site yavaşsa, yanıt veriyorsa veya kapatılmışsa Google veri kaydı sorgulama üzerinden bağlantıdan siteyi görebilirsiniz.

Siteyi Önizleme

Site içeriğini görmek için üye olmanızı isteyen bir sayfaya girmek istiyorsanız, üyelikle uğraşmadan bu yolla sitenin içeriğini görebilir ve ona göre üye olup olmamaya karar verebilirsiniz. Site üyelik istiyor olsa da arama motorlarına açık olduğundan onlar görüntü alabilmektedir.

Google önbelleğinde aradığınızı bulmak için bağlantı adresinin başına "cache:" metnini ekleyerek arama yapabilirsiniz. Google veri kaydı sorgulama özelliğini Google’ın önbelleğinde kayıt altına aldığı tüm bağlantılar için kullanabilirsiniz.

Kapanan Siteleri Görme

Bazen sürekli kullandığımız bir sitenin bir anda kapatıldığına veya kapattırıldığına şahit oluyoruz. Böyle durumlarda sayfada en son hangi içeriğin yayınlandığı veya kapatmaya sebep olacak şeyin ne olduğu merak edilebiliyor. Bu durumda da kullanıcılar önbellek üzerinden şanslarını deniyorlar. Bu durumda Google veri kaydı sorgulama işe yarayabilir.