www Yönlendirme Kontrol

Siteniz www yönlendirmesi yapıyor mu? Yönlendirme kontrol aracı ile sitenizin yönlendirme kontrolü yapıyor mu hemen öğrenebilirsiniz.

Bir URL girinwww Yönlendirme Kontrol Nedir?

www Yönlendirme Kontrol Aracı Nedir ?

Sanal ortamda bireysel ya da şirket olarak bir hizmet, bilgi akışı gibi birçok amaç sağlamak için web siteleri açarız. Bu web sitelerini açabilmek için ise öncelikle bir Domain (Alan Adı) başvurusunda bulunmamız gerekir. Açtığımız sitelerin özgün içerikler barındırması günümüzde büyük öneme sahiptir. Bununla birlikte birçok site “Spam” damgasını yememek için SEO uyumlu içerik üretme yoluna gitmeye başlamıştır. SEO uyumu sayesinde sitenizin, arama motorlarının üst sıralarında yer edinebilmesi mümkün hâle gelmektedir. Fakat bazı durumlarda sahip olduğunuz Domain (Alan Adı) üzerinde bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bunlardan bir tanesi www Yönlendirme sorunudur.

www Yönlendirme Sorunu Nedir ? 

Domaininizin “ abcde.com “ olduğunu varsayalım. Fakat bir de bu durumda arama motoru robotları bunların her ikisini ayrı iki site olarak görmektedir. Aslında bunların ikisi de aynı siteler olmasına rağmen yönlendirme sağlanmadığı için sitedeki içerikleri “Spam” olarak görmektedir. Yani SEO uyumu sağlanmamaktadır. Ayrıca arama motoru sıralamalarında sitenizi geri alt sıralara düşürmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için “abcde.com” olan sitenizi “ www.abcde.com “ alan adına yönlendirip yönlendiremeyeceğinizi sorgulamak için www Yönlendirme Kontrolü aracını kullanabilirsiniz.