Website Link Sayacı

Website Link Sayacı ile sitenizin adresini girdiğiniz gibi sitenizde ne kadar link var görebilirsiniz.

Bir URL girinWebsite Link Sayacı Nedir?

Website Link Sayıcı Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO işlemleri kendi arasında çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Web sitelerini arama motorlarına göre optimize etmek anlamına gelen SEO kendi içinde iki yönteme ayrılmaktadır. Bunlardan birisi Site içi SEO işlemleridir. Site içi SEO işlemlerinde, arama motorlarının algoritmalarına göre sitede bazı düzenlemeler gerçekleştiririz. Arama motorlarının algoritmaları birçok detayı içeriğinde barındırmaktadır. Bunlar site içeriğinden, anahtar kelimelerden tutunda sitenin kullandığı tasarım, teknolojiye kadar birçok alanı kapsamaktadır. Bu işlemleri doğru yöntemlerle yaparak arama motorlarında sitemizin üst sıralarda çıkmasını ve trafik almasını sağlayabiliriz. Fakat site içerisinde yapılacak hatalı bir işlemse arama motorlarınca cezalandırılmamıza neden olabilmektedir. Bu nedenle alanında uzman kişilerle SEO işlemi yapmak gerekmektedir. Kendisinizi SEO uzmanı olarak tanıtan, ‘google anlaşmamız var’ ‘birinci sıra garanti’ gibi vaatlerde bulunan kişilerden uzak durmak gerekir.

Seo işlemi yaparken dikkat edilmesi gerek bir diğer hususta sitemizin itibarı ve sayfalarımızın birer link çöplüğüne dönüşmemesidir. Arama motorları içeriğinde çok fazla link bulunduran siteleri spam olarak algılayıp, cezalandırabilmektedirler. Ancak sayfalarımda kaç tane link olduğunu nasıl öğrenirim derseniz website link sayıcı size yardımcı olacaktır.

Link Nedir? Sayısı Neden Önemlidir?

Link kısaca web sayfalarının bağlantı adreslerine denilmektedir. Arama motorları web sayfalarında gereğinden fazla link bulunduğu durumda bu sayfaları spam olarak algılaya bilmektedirler. İyi bir SEO işlemi için buna dikkat etmek gerekir.

Website Link Sayıcı Nedir?

Web site link sayıcı, web sayfanızda bulunan linklerin sayısını görmenize yarayan bir web aracıdır. Ayrıca sayısını gördüğünüz linklerin hangileri olduğunu gösterir. Gerek duyduğunuz taktirde bu linklere tıklayarak, söz konusu sayfaya gidip incelemede bulunabilirsiniz. Website link aracının kullanımı ise oldukça basittir. Tek yapmanız gereken url yazan bölüme site linkinizi girerek check butonuna basmak. Daha sonra, birkaç saniye içerisinde sayfanızda bulunan linklerin adedini ve neler olduğunu görebilirsiniz.

Website Link Sayıcı Ne İşe Yarar?

Bu kullanımı basit web aracı sayesinde, sitenizde bulunan linklerin adedini ve hangileri olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede arama motorlarının belirlediği kriterlere göre link sayınızı düzenleyip, SEO işlemini destekleyebilirsiniz. Ayrıca bu linkler arasında itibarınızı zedeleyecek ya da zararlı içerik barındıran bir link varsa bu araçla tespit ederek kaldırabilirsiniz. Eğer web sitenizde ziyaretçilerinizin paylaşımda bulunabildiği bir alan varsa bu alandaki paylaşımları link sayıcı sayesinde denetleyerek düzenleyebilir, yasal olmayan ya da istenilmeyen bir bağlantı paylaşılmışsa onu kaldırabilirsiniz.