Web Sitesi Çözünürlük Testi

Web sayfanızın çözünürlük testini yaptınız mı?

Bir URL girinEkran Çözünürlüğünü Seçin:

 
 
 
 
 
 
 
 


Web Sitesi Çözünürlük Testi Nedir?

Web Sayfası Ekran Çözünürlüğü Simülatörü

Bir web sayfası sahibi iseniz bu durumda web sayfası ekran çözünürlüğü simülatörü kullanmanız sizler için hayati öneme sahiptir. Zira bu sayede kullanıcıların memnuniyetini had safhaya çıkarmak mümkün olmaktadır. Bizler de sizlere bu yazımızda ekran çözünürlüğü simülatörü hakkında detaylı bilgiler vererek web site tasarımında sorun yaşamanızın önüne geçmek istiyoruz.

Ekran Çözünürlüğü Simülatörü Nedir?

Ekran çözünürlüğü sayfanızın kullanıcılara nasıl görüneceği ile alakalıdır. Bu konuda tek bir standart bulunmasa da genel olarak web site sahiplerinin kullandığı standartlar üç aşağı beş yukarı bellidir. Bu simülatör sayesinde başka cihazlarda web sayfanızın nasıl göründüğünü sizler de görebilir ve bu şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğü Büyük ise

Eğer sayfanızı düzenlediğiniz ekran çözünürlüğü sayfayı görüntüleyen kişinin cihazının ekran çözünürlüğünden küçük kaldıysa, yani görüntüleyen cihazın çözünürlüğü daha yüksek ise bu durumda sayfanız küçük bir çerçeve halinde görülecektir. Bu durumun önüne geçmek için sizler de web sayfası ekran çözünürlüğü simülatörü kullanarak tedbirinizi alabilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğü Küçük ise

Eğer yukarıda bahsettiğimiz durumun tam tersi bir durum ile karşılaşırsanız yani sizin web sitenizin ekran çözünürlüğü kullanıcı cihazının ekran çözünürlüğünden yüksek ise bu durumda cihazın ekranında kaydırma çubukları belirir. Bu da kullanıcıların memnuniyetsiz kalmalarına neden olabilir. Bunu da engellemek için webmaster araçlarından web sayfası ekran çözünürlüğü simülatörü kullanmanız gerekmektedir.