Site Değeri Hesaplama Aracı

Domain isminizi girerek sitenizin piyasadaki değerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

En fazla 100 URL girin (Her URL ayrı satırda olmalıdır)Site Değeri Hesaplama Aracı Nedir?

Site Değeri Hesaplama Aracı

İnternetin her geçen gün daha da artmakta olan ekonomik gücünün ve potansiyelinin hepimiz farkındayız. Ve neredeyse hemen herkes bir site sahibi olma ya da sahibi olduğu siteyi büyüterek, internetten para kazanmak hayaline sahiptir. Daha gerçekçi bakacak olursak, aslında bu bir hayal değildir. Doğru yatırım ve stratejik bir ilerlemeyle sitemizin değerini artırabilir, belli bir değer potansiyelini aştıktan sonra sitemizi iyi paralara satabilir ve ya ücretli reklam aşmakları yaparak güzel paralar kazanabilir.

Tüm bu anlattıklarımızın gerçekleşmesi, başta da belirttiğimiz gibi işten bile olmayabilir. Tek yapılması gereken, doğru fikirlere yatırım yaparak bir site sahibi olmak ve ya sahibi olduğumuz siteyi uzman ellere bırakarak para kazanmanın keyfini çıkartmak olacaktır. Özellikle bir sitenin değerli olabilmesi için, sitenin arama motorlarının sıralamasında üst sırada olması ve site trafiğinin yüksek olması gerekmektedir. Bunu bir uzmandan alacağınız seo hizmeti ile sağlamak mümkündür. Ve yapılan seo işlemleriyle sitenizin internet aleminde ki değerinin yükselişini izleyebilirsiniz. Eğer bu durumda aklınıza sitemin değerini nasıl öğrenirim? gibi bir soru geliyorsa, site değeri hesaplama aracı yardımınıza koşacaktır.

Site Değeri Nedir?

Bir sitenin değeri internet ortamında sahip olduğu sıralamalar, arama motorlarındaki itibarı, ziyaretçilerinin memnuniyeti, günlük trafik akışının sayısı, diğer site derecelendirme şirketlerindeki itibarınız gibi web aleminde sahip olduğunuz tüm derecelendirmeleri göz önünde bulundurarak, sitenin  parasal değeridir. Bu değeri baz alarak, eğer internet sitesi  satmak ve ya internet sitesi satın almak istiyorsak bir fiyat belirleyebiliriz ve ya sitemiz için yapacağımız reklam anlaşmalarını bu değer üzerinden gerçekleştirebiliriz.

Site Değeri Hesaplama Nedir?

Site değeri hesaplama aracı, İngilizcesiyle site değeri hesaplama aracı, bir sitenin arama motorlarında ki sıralaması, alexa’da ki sıralaması, günlük almakta olduğu trafik, alabileceği trafik potansiyeli, sahip olduğu backlinler, kullanıcılarının memnuniyeti ve daha birçok değerin göz önünde bulundurularak, verilen tahmini değerdir. Bu değer sitemizi satmak istediğimiz durumda fiyatını belirlerken, başka durumlar içinde elimizde bir referans olarak bulunabilir.

Sitemin Değerini Öğrenmem Ne İşime Yarayacak?

Bu araç ile internet sitesi değerini öğrenmek, sahip olabileceği potansiyel değerle orantılamanızı, siteye yapılan yatırım yatırımın size fazladan kazanç getirip getirmeyeceğini vb birçok ekonomik durum açısından işinize yarayacaktır. Örneğin sitenizin değeri 10.000 dolardır ve size benzer rakip sitelerin değeri 50-100 bin dolarlara kadar çıkmaktadır. Bu durumda sitenize yapacağınız yatırımın hala size belli getirileri olacaktır, potansiyel yüksektir. Böylesi durumlarda yatırıma devam edilir. Ancak site değeriniz 10 bin iken benzer rakip siteleri de en fazla 10-15 bin dolar yapıyorsa bu durumda sitenizi, bu değeri baz alarak iyi bir fiyata satarak, daha büyük yatırımlar yapabilirsiniz. Aynı zaman da alacağınız reklam anlaşmalarında da bu değeri referans edinebilirsiniz.