Online Ping Yollama Aracı

Online Ping Yollama Aracı ile sitelerinizin varlığı hissedilsin. Hemen Moradam Ping yollama aracına gir ve sitene ping yolla.

Blogunuzun URL'sini girin


Blog adınızı girin


Blogunuzun güncellenmiş URL'sini girin


Blogunuzun RSS URL'sini girinİşleniyor...

Online Ping Yollama Aracı Nedir?

Online Ping Yollama Aracı Nedir? Ne İşe Yarar?

Online ping yollama aracı, google, yandex, bing, yahoo gibi arama motorlarına ping yollayarak, sitenizden haberdar etmek ya da sitenizin güncellendiğini haber vermek için kullanabileceğiniz, kullanımı basit ve kullanışlı bir web aracıdır. Sitelerimizi özellikle arama motorlarının düzenlediği yeni algoritmaları çerçevesinde, sürekli optimize işlemine tabii tutarız. Ancak bu optimizasyondan, arama motorlarının haberi olması için sitemize botlarını yönlendirmeleri gerekmektedir. Bu araç sayesinde, bu botlara ping göndererek güncellemelerimizden haberdar olmasını sağlayabiliriz.

Ping Nedir? Ping Yollamak Nedir?

Ping yollamak, bir ip adresinin bir başka ip adresine sinyal yollaması, selam vermesi anlamına gelmektedir. Arama motorları veritabanlarını, internet sitelerine yolladıkları botları ve yönlendirdikleri diğer teknolojiler sayesinde oluşturmaktadırlar. Bu botlar siteye dair bilgileri okuyarak, arama motoru veritabanına kaydederler. Ancak bundan önce arama motorlarının sitenizden ya da yaptığınız değişiklikten haberdar olması gerekmektedir. Bunu da arama motorlarına ping yollayarak sağlayabilmektesiniz.

Online Ping Yollama Aracı Ne İşe Yarar?

Eğer bir web sitesi sahibiysek, sitemizi geliştirmek ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak için devamlı SEO düzenlemeleri yaparız. Ancak arama motorlarının botları sitemizi belli aralıklarla incelerler. Düzenlemelerimizden, beklediğimize göre daha geç haberdar olabilirler. Ve elbette her web yöneticisinin isteği bir an önce arama motorları tarafından fark edilmek, daha çok sayfasının indexlenmesidir. Bu araç sayesinde bu işlem artık bir tık uzağımızda duruyor.