Online Md5 OluşturucuOnline Md5 Oluşturucu Nedir?

Çevrimiçi MD5 üretici nedir? Ne İşe Yarar?

Hep bahsettiğimiz gibi SEO uzmanı olmak, profesyonellik ve belli bir bilgi, birikim gerektiren bir iştir. Öğrenilen yüzeysel ve temel düzey bilgilerle bu işe kalkışmak, internet sitemiz için önemli sorunlar yaratabileceği gibi bu işlemin içinden çıkılamaz bir halede getirebilmektir. Bir web sitesiyle uğraşırken yaşanılan en önemli sıkıntılardan biriside elimizdeki veriyi, veritabanına işleme sorunudur. Web siteleri büyüyüp geliştikçe o kadar çok veriyi içlerinde barındırırlar ki bu verileri tek tek  isimlendirmek ve onlara istediğimiz zaman yeniden ulaşmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir. Böylesi durumlarda, kaçınılmaz olarak akla ilk gelen soru, verilerimi nasıl isimlendirebilirim? olmaktadır. Böylesi durumlarda çevrim içi MD5 üretici, yardımımıza koşacaktır.

MD5 Nedir?

Ron Rivest’ 1992 yılında tasarladığı bir MD algoritmasıdır. MD5 uzun hali (Message Digest 5), yine Ron Rivest’in kendi tasarladığı MD4 algoritmasında sahip olduğu bir takım zayıflıkları gidererek ürettiği ve bugün sıkça kullanılmakta olan MD5 algoritması’dır. MD5’e sonsuz uzunlukta veri girilebilirken sonuçta 128 bit uzunluğunda bir çıktı’ya sahip olunur.

Veriyi 512 bitlik kısımlara ayıran md5, her blok üzerinde aynı işlemi tekrar eder. Bu nedenle girilen veri 512 bit ve katları büyüklüğünde olmalıdır. Olmadığı takdirde sorun yoktur bu işlemi md5 kendisi tamamlamaktadır.Md5, 32 haneli bir şifre verir. Girilen verinin büyüklüğü önemli değildir. 5 hanelide olsa 25 hanelide olsa, 32 haneli bir çıktı elde edilir.

Çevrimiçi Md5 Üreticisi Nedir?

Çevrimiçi MD5 üreticisi sayesinde verileriniz için rahatlıkla, MD5 şifresi üretebilirsiniz. Dosyaları isimlendirme ve veri tabanında onlara yeniden erişmek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız MD5 Üretici sayesinde birkaç saniyede, yeni bir isim üretebilirsiniz. Ayrıca elinizdeki anahtar ile istediğiniz zaman verinize yeniden erişim sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu datebase management aracına girerek, text kısmına anahtar kelimenizi – cümlenizi yazıp, submit butonuna basmak olacaktır. Daha sonra verinizin şifrelenmiş hali karşınıza çıkacaktır.

Çevrimiçi MD5 Üreticisi Ne İşe Yarar?

Özellikle bir web sitesi ile uğraşmaktaysanız, milyonlarca veriyi nasıl düzenleyip konumlandıracağınız konusunda mutlaka zorluk çekiyorsunuzdur. Bu araç sayesinde dosyalarınızı rahatça isimlendirip düzenleyebilirsiniz. Ayrıca isimlendirdikten sonra dosyanıza ulaşmakta gayet kolay olacaktır. Şifreyi üretmeden önce girdiğiniz anahtarı kullanarak, dosyanıza rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte web sitenizdeki üyeleriniz ve ziyaretçilerinizin kişisel bilgileri, dosyaları, fotoğrafları şifreleri bu şifreleme aracı sayesinde emin ellerde olacaktır. Unutmayın iyi bir SEO işlemi için güvenilir bir web sitesi, SEO’nuza pozitif olarak yansıyacaktır.