Mozrank Domain Otoritesi

Mozrank Domain oteritesi kontrol aracımız ile domain ve sayfalarınız oteritelerini hemen öğrenebilirsiniz.

Bir URL girinMozrank Domain Otoritesi Nedir?

Site Puanı (Mozrank) Sorgulama

Site puanı sorgulama nedir, ne işe yarar gibi soruların cevabını yazımızda bulabilmeniz mümkündür. Öncelikle belirtmek gerekir ki sitelerin kalitesini artıran SEO çalışmalarını etkileyen birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz: domain yaşı, kaliteli sitelerden link alma, index sayısı vb. Görüldüğü gibi sitenin kalitesini içeren birçok unsur bulunmaktadır. İşte bu unsurları ölçerek sitenin genel puanını ortaya çıkarmak mümkündür. Bu puan sizin sitenizin SEO kalitesi puanı olarak nitelendirilebilir. İşte bizler de size bu yazımızda hem site puanınızı artırmanın yollarını hem de site puanınızı ölçmenin yöntemlerini anlatacağız.

Site Puanı Artırma Yolları

Site puanınız sitenizin kalitesini göstermektedir. Bu sayede Google sıralamalarında üst sıralara çıkmanız mümkün hale gelmektedir. Peki site puanı artırma yolları nelerdir? Öncelikle belirtmek gerekir ki diğer sitelerden link almak site puanınızı artırmaktadır. Ancak bunun kaliteli sitelerden olması önemlidir. Bunu şöyle açıklamak yanlış olmayacaktır. İsminizi bir mahallede yaşayan 100 kişinin aynı anda söylemesi mi etkili olur yoksa bir haber spikerinin televizyon ekranında söylemesi mi etkili olur. Tabi ki de cevap bellidir. İşte aynı bu durumda olduğu gibi kaliteli bir siteden link almak düşük puanlı birçok siteden link almaktan daha etkilidir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi backlink almak oldukça önemlidir. Kaliteli backlink alarak site puanınızı artırmanız mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra kaliteli içerik paylaşımında bulunarak ve site puanı sorgulama ile site puanınızı artırmanız mümkün hale gelebilir. İçerikleriniz boş değil kullanıcıların faydasına olacak bilgi şeklinde olmalıdır. Ayrıca dil kurallarına uygun bir şekilde metin hazırlamanız gerekmektedir.

Bir diğer husus ise site sayfanızdan başka bir sayfanıza link vermektir. Bu durum da sizlerin puanınızı artırabilir. Ancak kararında yapmak oldukça önemlidir. Ayrıca gereksiz yere link paylaşımında bulunulması da olumsuz olarak geri dönecektir.

Site Puanı Sorgulama

Site puanı sorgulama hizmeti veren birçok site bulunmaktadır. Arama motorlarında Mozrank sorgulama şeklinde arama yapmanız neticesinde önünüze birçok site çıkacaktır. Bunlardan birkaçında sorgulama yaparak karşılaştırma imkanına kavuşabilirsiniz. Aksi takdirde bazı siteler eksik hesaplamalarda bulunabilmektedir. Böylelikle bu eksikliğin de önüne geçmeniz mümkün olabilir.