Meta Tag Oluşturucu

Meta Tag oluşturucu programıyla hiç bir manuel işlem yapmadan siteniz için en uygun meta Tag' ini belirleyiniz.
Site Adı
Site Açıklaması
Site Anahtar Kelimeleri (Virgül ile ayırın)
Robotlar web sitenizi dizinlerine eklesin mi?
Robotların tüm bağlantılarınızı izlemesine izin verilsin mi?
Siteniz ne tür bir içerik gösterecek?
Sitenizin ana dili nedir?

(İsteğe Bağlı Meta Etiketler)

Arama motorları bu sayfayı daha sonra tekrar ziyaret etsinler mi?     gün.


Yazar:Meta Tag Oluşturucu Nedir?

Meta Tag Oluşturucu Nedir? Ne İşe Yarar?

Web dünyasıyla az ve ya çok belli bir ölçüde ilgilenen ve ya web site sahibi olup, sahip olduğu siteyi SEO uyumlu hale getirmek isteyen hemen herkes, son zamanlarda kendisini SEO uzmanı olarak tanıtan ama SEO işlemi hakkında doğru düzgün bilgisi bulunmayan dolandırıcılarla muhakkak karşılaşmaktadır. SEO işlemi bir web sitesi için olmazsa olmaz, ciddiyet ve disiplin gerektiren fakat yanlış ve hatalı yapılması durumunda da ciddi bedeller ödemenize neden olacak bir işlemdir.

SEO, artık bilmeyenin kalmadığı Türkçesiyle Arama motorları optimizasyonu anlamına gelen bir işlemdir. Bu işlem sayesinde sitemizin arama motorlarından yapılan aramalarda üst sıralara çıkmasını, bu sayede sitemize gelen ziyaretçi sayısının artması sağlanır. Fakat bu işlemin hatalı yapılması durumunda, arama motorları tarafından ciddi cezai uygulamalara maruz kalabiliriz. Örneğin arama motorları site içeriğimize gizlediğimiz meta taglar için sınır değerler koymaktadır. Bu sınır değerlerin aşılması durumunda arama motorları siteyi spam olarak algılayacak ve ceza verecektir. Böylesi durumlara maruz kalmak istemiyorum, ama ‘meta tag oluşturucusunu nasıl sağlarım?’ diyorsanız Meta Tag Düzenleyici, yardımınıza koşacaktır.

Meta tag Nedir?

Meta taglar sitemizin html kodunun, head bölümünde bulunan bilgi etiketlerine denmektedir. Metalardan en çok kullanılanı, title, description ve keywords’tür. Title (başlık), description (açıklama), keywords (anahtar kelime)anlamlarına gemektedir.

Meta Tag Düzenleyici Nedir?

Meta tag düzenleyici sitenizin HTML kodunun, head bölüme girilecek meta tagları otomatik olarak yazmak, işlevine sahip bir web aracıdır. Bu sayede saatlerce uğraşmadan rahatlıklara Meta tag kodlarınızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kullanımı da çok basittir. Tek yapmanız gereken, title bölümüne sitenizin başlığı, description bölümüne açıklamanızı, keywords bölümüne de anahtar kelimelerinizi girdikten sonra, sitenize botların gelip gelmemesini, linklerinizi takip edip edemeyeceğini, botların hangi aralıklarla sitenize uğraması gerektiği gibi bilgileri girerek submit butonuna tıklamanız yeterlidir.

Meta Tag Düzenleyici Ne İşe Yarar?

Eskiden sitemizin kodlarını ve özellikle meta tag bölümünü hazırlamak saatlerinizi alabilirdi. Kaybedilen onca zamanın yanında birde saatlerce bilgisayara bakmaktan gözlerimiz yorulurdu. Fakat artık Meta tag düzenleyici ile bu çile son buluyor. Meta tag düzenleyici sayesinde, sadece içeriğinizin bilgilerini girmeniz yeterli, birkaç saniye içerisinde meta tag kodlarınız hazır olacaktır. İçeriğe arama motoru botlarının ulaşması, ulaşacaklarsa kaç günlük aralıklarla gelmeleri gerektiğini de ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca sınır değerleri aşıp aşmadığınız konunda da gerekli uyarıyı araç vermektedir. Bu araç sayesinde SEO işleminde önemli bir adımı daha başarıyla geride bırakmış olacaksınız.