Meta Tag Analizi

Meta Tag analizi programıyla girdiğiniz sitelerin meta Tag' lerini hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Alan adınızı girinMeta Tag Analizi Nedir?

Meta Tag Analiz Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Meta tag nedir?

Meta taglar sitemizin html kodunun, head bölümünde bulunan bilgi etiketlerine denmektedir. Metalardan en çok kullanılanı, title, description ve keywords’tür. Title (başlık), description (açıklama), keywords (anahtar kelime)anlamlarına gemektedir.

Meta Tag Analiz Programı Nedir?

Meta tag analiz programı, sitenizin içeriğinde kullandığınız bilgi kodlarının adedini ve sınır değerlerini aşıp aşmadığınızı görmenize yaran bir web aracıdır. Meta tag analiz programının kullanımı ise oldukça basittir Tek yapmanız gereken, meta tag analizi yapacağınız sayfanın url’sini girerek check tuşuna basmak olacaktır. Birkaç saniye içerisinde hangi meta tagları kullandığınızı, sınır değerlerini aşıp aşmadığınızı görüntüleyebileceksinizdir.

Meta Tag Analiz Programı Ne İşe Yarar?

Meta tag analiz programı sayesinde arama motorlarının koyduğu sınır değerleri aşıp aşmadığınızı öğrenebilirsiniz. Normal koşullarda hazırladığımız sayfanın meta taglarını kodlarımız üzerinden, saatlerce tek tek saymak zorunda kalırdık. Bu hep zaman alan, hemde kişiyi yoran bir işlem haline dönüştür. Ama meta tag analiz Programı sayesinde birkaç saniyede bu işlemi yapmanız artık mümkün olacaktır.

Sınır değer Nedir?

Arama motorları optimizasyonunda, arama motorları meta taglar için belli bir sınır değerler belirlemektedir, bu sınırları aşmanız durumunda arama motorları tarafından spam olarak algılanırsınız ve önemli cezalar yiyerek, sıralamanız düşer. Kısacası arama motorlarının kullanacağınız bilgi etiketleri için getirdikleri sınırlamaya, sınır değeri denilmektedir. Title, description ve keywords için sınır değerler şöyledir

Title: 80

Description: 200

Keywords: 20

Neden Sınır Değerlerini Aşmamalıyım?

Bu teknik işlemlerden biriside arama motorlarının koyduğu meta sınır değerlerini aşmamaktır. Bu konuyu sonraki bölümlerde daha detaylı anlatacağız, ancak ilk elden akla gelen meta değerlerinin sayısı nasıl öğrenebilirim? sorusuna meta tag analiz programıyla cevap bulabileceksiniz.

Seo işlemi başta da belirttiğimiz gibi, sitemizi arama motorlarıyla uyumlu hale getirerek aramalarda üst sıralarda çıkmamıza yarıyordu. Ancak arama motorları koydukları sınır değerlerin aşılması konusunda hassas olabiliyorlar. Eğer Meta tag sınır değerleri, bir site tarafından aşılmışsa bu siteyi spam olarak algılamaktalar. Daha kötüsü spam olarak algılanan sitenize ciddi cezalar kesilerek, aramalarda gerilere düşmenize neden olabiliyor. Bu nedenle sitemi nasıl seo uyumlu hale getiririm, diyorsanız sınır değerleri aşmamak önem arz etmektedir.