İp Blacklist Sorgulama Aracı


Bir URL girinHakkında İp Blacklist Sorgulama Aracı

İp Blacklist Sorgulama Aracı

Aynı bankaların yaptığı bir sistem gibi sitelerde de kara liste bulunmakta ve dolayısıyla İp Blacklist Sorgulama Aracı ihtiyacı da bulunmaktadır. Bu kapsamda biz de sizlere kara liste hakkında bilgi vereceğiz ve böylelikle kara listeye girmenizin önüne geçmeye çalışacağız. Ancak bunlara rağmen yine de kara listeye girmişseniz veyahut da kara listeye girip girmediğiniz hakkında şüpheleniyorsanız bu durumda kara liste sorgulama usullerini sizlere aktaracağız.

Kara Liste Nedir?

Kara liste sorgulama yapmış olduğunuz hatalar neticesinde Google tarafından sokulduğunuz bir listedir. Bu listeye girenler birtakım yaptırımlar ile karşılaşır. Bu yaptırımlar neticesinde de Google sıralamalarında düşüş yaşamak ve hatta indekslerden çıkartılmak ile karşılaşmak mümkündür. Bunu sanal ölüm alarak adlandırmak yanlış olmayacaktır. Zira artık hiçbir kullanıcı sitenizi ziyaret edemeyecek bu durumda da rekabet ortamında ayakta kalmanız mümkün olmayacaktır.

Neden Kara Listeye Alma İşlemi Uygulanır?

Sitenize oldukça özen gösteriyor ve her şeyi dört dörtlük yapıyorsanız kara listeye girme korkusu yaşamamanız gerekir. Çünkü Google durduk yere hiçbir siteyi cezalandırmamaktadır. Ancak sizler sitenize yüklediğiniz metinlerde veyahut da medyalarda bir çalıntı yapacak olursanız bu durumun Google tarafından fark edilmesi halinde veyahut da şikayet edilmesi halinde kara listeye girmeniz söz konusu olabilecektir. Bu durumun önüne geçmek için paylaşımlarınıza dikkat etmeli ve özgünlük testlerinden geçirmelisiniz. Aksi takdirde yapmadığınız küçük bir test büyük sonuçlar doğurabilir.

Kara Listeye Girdiğimi Nasıl Öğrenebilirim?

Bunu öğrenebilmek için Google’ın üretmiş olduğu bir araç bulunmamaktadır. Bu kapsamda yapmanız gereken webmaster araçları içinden birisi olan kara liste sorgulama aracını kullanmanızdır. Bu doğrultuda bazı siteler kendilerine özel bir kara liste sorgulama yöntemleri geliştirmişlerdir. Ancak her sitenin uyguladığı yöntem birbirinden farklı olduğu için birkaç farklı siteye bakmanızda fayda bulunmaktadır.

Bu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için site domainini sorgulama kısmına eklemeniz gerekmektedir. Ardından da sorgula butonuna tıklayarak kara listede olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Sonuç olarak sizler de yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında kara listeye girmekten korunabileceğiniz gibi girmeniz halinde de bu işlemi sorgulayabilmeniz mümkün olacaktır.