Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorum?

Bu araç sayesinde hangi internet tarayıcısını kullandığınızı görebilirsiniz.


Tarayıcın CCBot
Tarayıcı Versiyonun 2.0
İşletim Sistemin
Kullanıcı Bilgileri CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorum? Nedir?

Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorum?

Bilgisayar olsun telefon olsun hangi tarayıcıyı kullanıyorum sorusu büyük önem arz etmektedir. Bu konunun yabancısı olan insanlar için pek bir şey ifade etmese de teknik bilgiye sahip kişiler bunun ne kadar önemli olduğunu bilirler. Ancak teknik bilgiden yoksunum diye üzülmenize artık gerek yok. Zira size bu yazımızla oldukça önemli katkılarda bulunacağız ve sizler de bu küçük eksikliklerinizi kapatabileceksiniz.

Tarayıcı Neden Önemli?

Peki tarayıcı neden önemli sorusuna cevap vermekle başlayalım. Eğer siz bir site sahibi iseniz bu sitenizde kullanacağınız araçların tarayıcınız tarafından desteklenmesi gerekir. Aksi takdirde kullanıcılar siteye girdikleri zaman görüntülenemeyen içerik durumu ile karşılaşabilirler. Bu da kullanıcıların siteden erken ayrılmalarına neden olabilir. Ayrıca tarayıcılar arasındaki farklar çok küçük dahi olsa da büyük sorunlara yol açabilmektedir. İşte bu sebepten tarayıcınızı bilmeniz problemlere karşı önlem alabilmenizi de kolaylaştıracaktır.

Ayrıca tarayıcınız ile web sitelerinde daha hızlı gezinebilmeniz, güvenliğinizi sağlayabilmeniz için de oldukça önemlidir. Tarayıcılar cihazınızdaki uygulama olmakla beraber çok temel işlevleri sayesinde sizlerin en büyük destekçisi olmaktadır. Bu yüzden tarayıcı bilgilerine hakim olmak son derece önemlidir.

Bu Webmaster Aracı ile Neler Öğrenebilirim?

Webmaster araçları içinden birisi olarak karşımıza çıkan hangi tarayıcıyı kullanıyorum uygulaması ile sadece tarayıcınızı öğrenmek ile kalmayacak tarayıcınıza ait daha birçok özelliği de öğrenebileceksiniz. Örnek olarak verecek olursak IP adresinizi bu yolla öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra işletim sisteminizi, tarayıcı boyutunu, ekran boyutunu, renk derinliğini Flash ve Java versiyonlarının kurulu olup olmadığını ve daha birçok şey.

Bu Uygulama Nasıl Çalışmaktadır?

Peki hangi tarayıcıyı kullanıyorum uygulaması sizin tarayıcınızı nasıl bulmaktadır ve sizlerin bir şey yapmanıza gerek var mıdır? Öncelikle belirtmek gerekir ki sizin bu hizmeti sağlayan sitelere girmekten başka yapacağınız herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Siteye girmeniz ile tarayıcınızı öğrenmeniz bir olmaktadır. Karşınıza ilk olarak tarayıcınız çıkmakta ve hatta giriş yaptığınız cihazınızın markası ve modeli de ekranda görülmektedir. Ardından sizlere sahip olduğunuz tarayıcı hakkında ayrıntılı bilgiler sunulmaktadır. Ayrıca bir sorun yaşamanız halinde bu sorun hakkında danışabilmek için sizlere iletişim seçenekleri de sunulmaktadır.