Google Zararlı Yazılım Tespit Edici

Google Zararlı Yazılım Tespit Edici programı ile Google Zararlı yazılımları hızlı bir şekilde test eder.

Bir URL girinGoogle Zararlı Yazılım Tespit Edici Nedir?

Google Zararlı Yazılım Tespit Edici Nedir? Ne İşe Yarar?

İnternet ve web dünyası, giderek artan ekonomik gücü ve her gün daha da artmakta olan kullanıcı sayısıyla, birçok açıdan etkin bir alan haline dönüşmektedir. Web’in bu denli büyüyüşün eğitimden eğlenceye, ticaretten dayanışmaya kadar bir çok olumlu yansımaları ve kullanım alanları olmasıyla birlikte, bir o kadarda zararlı ve kullanıcılarını tehdit eden olumsuz yönleri bulunmaktadır. İnternetin bu tarz olumsuz yönlerinden etkilenmemek ve zarar görmemek için sitenizi uzman ellere teslim etmeniz akıllıca olacaktır.

Seo işleminin, ciddiyet ve disiplin gerektiren bir işi olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu nedenle, bu konuda uzman kişilerle çalışmanız sitenizin trafiğini ve kalitesini artırırken, sizi internetin bahsettiğimiz tehlikelerinden de korunmanızı sağlayacaktır. Son zamanlarda internette giderek artan zararlı yazılımlar ve bu zararlı yazılımlar sayesinde yapılan kimlik hırsızlıklarını bilmekte ve takip etmekteyiz. Böyle durumlara karşı herkesin aklına gelen ilk olarak ‘zararlı yazılımı nasıl anlarım?’ sorusu gelmektedir. Bu sorunuza google zararlı yazılım tespit edici, cevap olacaktır.

Zararlı Yazılım Nedir?

Zararlı yazılım (malware), bir takım internet korsanları tarafından yazılan, kişilerin banka bilgileri, kimlik bilgileri ve ya bilgisayarlarını ele geçirmeyi hedefleyerek yarattıkları yazılımlardır. Zararlı yazılımlar genelde internet siteleri aracılığıyla saldırılarını gerçekleştirirler. Zararlı yazılım içeren siteler iki gruba ayrılmaktadır:

  1. Saldırı amaçlı siteler

Saldırı amaçlı siteler, zararlı yazılımın direk site sahibi tarafından yüklendiği ve ziyaretçilerinin bilgilerini ele geçirmeyi hedefleyen sitelerdir. Amaçları bu yazılımları barındırmak ve yaymaktır.

  1. Güvenliği ihlal edilmiş siteler

Yine internet korsanları tarafından site güvenlikleri ihlali edilerek, zararlı yazılımlar internet sitelerine, sahiplerinin haberi olmadan yerleştirilen sitelerdir. Korsanların amacı söz konusu siteye ziyaret eden kişilere bu zararlı yazılımlara saldırarak kişilerin bilgilerini ve ya makinelerini ele geçirmektir.

Google Zararlı Yazılım Tespit Edici Nedir?

Google, botları ve sahip olduğu diğer teknolojilerle düzenli olarak veritabanında kayıtlı milyonlarca siteyi taramaktadır. Ve yaptığı taramalarda herhangi bir sitede güvenlik açığı ve ya zararlı yazılım tespit etmesi durumunda, bu siteleri zararlı olarak işaretliyor ve arama yapan kullanıcılarını bilgilendiriyor.

Google Zararlı yazılım tespit edicide, tarattırdığınız sitenin google’ın işaretlediği bu zararlı sitelerden olup olmadığını size gösterebilmektedir. Aynı şekilde kendi sitenizi de tarattırarak herhangi bir güvenlik açığı yüzünden, sitenizin zararlı yazılım barındırıp, barındırmadığını test edebilirsiniz.

Google Zararlı Yazılım Tespit Edici Ne İşime Yarar?

Başta da belirttiğimiz gibi internet korsanları, sitenizde bulunan güvenlik açıklarından faydalanarak sitenize zararlı yazılımlar yükleyebilmektedir. Google zararlı yazılım tespit edici (Google malware cheker) sayesinde sitenize bu yolla zararlı yazılım yükleyip yüklenmediğini tespit ederek, gerekli önlemleri alabilirsin. Sitenizin zararlı yazılım barındırıyor olması, google tarafından negatif olarak değerlendirilmenize neden olmaktadır. Bu da seo ’nuza ciddi anlamda zarar verecektir.