Etki Alanı (Domain) Yetki Kontrolü


En fazla 20 Bağlantı Girin (Her Bağlantı ayrı bir çizgi üzerinde olmalıdır)İşleniyor...


 
Yeni URL Deneyin

Hakkında Etki Alanı (Domain) Yetki Kontrolü

Etki Alanı (Domain) Yetki Kontrolü

Domain yetki kontrolü sayfaların Google sıralamalarında üst sıralara çıkmasında oldukça etkili olmaktadır. Sanal dünyada birçok site varken bunların aynı popülerliğe sahip olamamasının arkasında işte bu domain yetkisi yatmaktadır. 0-100 aralığında istatistiksel bir numara sitelere verilmektedir ve sıralamada buna göre yapılmaktadır. Ancak bu sayfa yetkisi ile aynı değildir. Bunların birbirine karıştırılması sıkça düşülen hatalardan birisidir.

Domain Yetki Numarası

Sitelerin sahip olduğu domain yetki kontrolü içerisinde verilen yetki numarası bir istatiksel ölçüm numarasıdır. Bu kapsamda tüm istatistiklerin birleşmesi ile bu numara oluşturulmaktadır. Ancak sayfa yetkisi bu kadar genel bir yetki değildir. Sadece tek bir sayfa için verilen bir yetkidir.

Sitenin Gücü

Domain yetki kontrolü SEO çalışmaları kapsamında sitenizin ne kadar güçlü olduğunu tespit etmeye yaramaktadır. Bu sayede kendinizi test ederek rakiplerinizle kıyaslamanız da mümkün hale gelmektedir.

Domain Yetkisini Nasıl Artırabilirsiniz?

Domain yetkisini artırmak Google sıralamalarında üst basamaklara yükselmeyi kolaylaştıracaktır. Bunun için yapılması gerekenleri ise sizlere bu yazımızda aktararak sıralamanızı yükseltmek için katkıda bulunacağız.

İlk olarak kullanıcı deneyimini sıralamak gerekmektedir. Kullanıcı deneyimini dikkate alan sitelerin domain yetki sıralamalarında oldukça yüksek sıralarda olduğu görülmektedir.

İkinci olarak sosyal medyayı söylemek gerekmektedir. Zira sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan sitelerin SEO çalışmaları kapsamında domain yetki sıralamalarında diğer sitelere fark attıkları gözlemlenmektedir.

Üçüncü olarak yüksek kaliteli içerik paylaşımını sıralayabiliriz. Öyle ki Google son yaptığı algoritma değişiklikleri ile birlikte artık makale içeriklerine oldukça fazla önem vermektedir.

Domain Yetki Numarası Öğrenme

Webmaster araçlarından birisi olan domain yetki kontrolünü yapabileceğiniz siteler bulunmaktadır. Bu sitelere arama motorları üzerinden ulaşmanız mümkündür. Ancak daha isabetli sonuçlar elde edebilmeniz için birkaç farklı siteden test yapmanız sizler için daha faydalı olacaktır. Bu sizlere daha etkili bir SEO çalışması yapabilme fırsatını tanıyacaktır. Böylelikle rakiplerinizi geride bırakmayı başaracağınız gibi aynı zamanda aradaki farkı açmanız da mümkün olabilecektir. Güçlü domain yetki numarası ile birlikte daha fazla kullanıcıyı sitenize çekebilmeyi başarmanız da mümkün olacaktır. Bu da sürekli gelişim anlamına gelmektedir.