Domain Hosting Bulma

İstediğiniz domainin hangi hosting firmasına sahip olduğunu tek tuşla bulabileceksiniz.

Bir URL girinDomain Hosting Bulma Nedir?

Alan Adı Sunucusu Bulucu Nedir? Ne İşe Yarar?

Seo , artık web dünyasıyla uğraşan hemen herkesin bildiği ve sitelerin arama motorlarındaki yerini yükselten ve buralardan trafik almasını sağlayan bir işlemdir. Seo işlemi, site içi seo ve site dışı seo olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi seo, kendi sitenizde yapmış olduğunuz düzenlemelere verilen isimdir. Bu düzenlemeler, sitenin sahip olduğu içeriklerden teknolojik özelliklerine kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Seo işleminin başarı kıstası, sitenizin aldığı trafikle doğru orantılıdır. Eğer sitenizin trafiği artıyorsa seo işlemi başarılı demektir. Ancak trafiğinizde bir değişim yoksa seo işleminde bir sorun vardır.

Öyle ki site trafiğinin artması demek, site trafiğinizin diğer tüm siteler arasında birinci olması demek değildir. Böyle bir değerlendirme yanlış olacaktır. Çünkü site trafiğinizin, diğer tüm siteler arasında birinci olması demek, hem ürettiğiniz içeriğin her yaştan ve gruptan insana hitap etmesi, hem üstün bir kaliteye sahip olmanız demektir. Yani kısacası youtube, facebook gibi sitelerden bahsediyoruz. Bu durumda başarı, siteni rakip siteler ile karşılaştırarak ortaya çıkmaktadır. Aynı şekilde, sitenizde yapılacak seo işlemlerini de rakip sitelere göre düzenlemek sitenizin sıralaması ve trafiği açısından olumlu olarak yansıyacaktır. Bu durumda önemli kıstaslardan biriside rakip sitelerin sunucuları ‘hosting’ ile sitenizin sunucusu arasındaki fark olacaktır. Eğer rakiplerinizden daha iyi bir sunucuya sahipseniz, bu sitenizin Seo’suna pozitif etki edecektir. Peki ‘diğer sitelerin sunucusunu nasıl öğrenirim?’ diye merak ediyorsanız, Alan Adı Sunucusu Bulma aracı size yardımcı olacaktır.

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan adı (domain) sitenizin web ortamındaki bir nevi kimliğidir. Her sitenin bir alan adı olmak zorundadır. Alan adı olmadığı durumlarda siteye, siteninin sunusunun IP adresi ile ulaşılabilmektedir. Ancak bu tercih edilen bir durum değildir ve sitenin tanınmamasına neden olur. Kısacası, sitemiz için aldığımız isme alan adı denir. Örneğin, ‘www.facebook.com’ facebook’un alan adıdır.

Sunucu (Hosting Nedir) nedir?

Sahip olduğumuz internet sitesine, başka insanların ulaşabilmesi için, ziyaretçilerin ulaşabileceği bir sunucuya (hosting) bağlı olması gerekir. Bu sunu 7/24 erişilebilir ve hızlı olmak zorundadır. Bunun için internette ücretli ve ücretsin Sunucu sağlayıcıları vardır.

Alan Adı Sunucusu Bulma Aracı Nedir?

Alan adı sunucusu bulma (domain hosting checker) web aleminde bulunan sitelerin hangi sunucu aracılığıyla kendilerini sunduklarını bulmanıza yarayacak bir web aracıdır. Domain hosting Checker’ı kullanmak için tek yapmanız gereken, bulunan bölüme site url’sini yazarak, kontrol etmenizdir.

Alan Adı Sunucusu Bulma Aracı Ne İşime Yarar?

Alan adı sunucusu bulma aracı sayesinde rakip siteler hangi hosting’ten sunucu sağlıyor, bunu öğrenmenize yaramaktadır. Bu sayede rakip sitelerin hostinglerini öğrenerek, sunucuları araştırabilir. Sizin sunucunuzla arasındaki farkı öğrenebilirsiniz, eğer sizin sunucunuzdan daha kaliteli bir sunucuya sahiplerse, sizde daha iyi bir sunucuya geçerek rakiplerinle aranızdaki farkı kapatabilirsiniz. Bu yapacağınız işlem seo için faydalı olacaktır. Çünkü arama motorları sitenizdeki içeriğin özgünlüğü ve kalitesi kadar, kullandığınız teknolojinin kalitesine de bakmaktadırlar. Ayrıca ziyaretçilerinizin sitenizden duyduğu memnuniyette arama motorlarının sonuçlarını etkilemektedir. İyi bir sunucuya sahip olmak, ziyaretçileriniz daha rahat ve erişebilir bir hizmet almasını sağlayacaktır.