Class C Ip Kontrol Aracı

40'a kadar alan adı girebilirsiniz (her biri ayrı satırda)Class C Ip Kontrol Aracı Nedir?

Bir Hosting firması üzerinden yapılan işlemler sonucunda alınan internet sitesi alanına Domain adı verilmektedir. İnternet sitesinin bütün işlemlerinin yer aldığı ve sunulduğu alan olarak da tanımlanabilmektedir. Alan adına ve posta adresine gelen IP adresi de özel olarak üretilmektedir. Bundan dolayı tanımlama imkânı benzersiz olmaktadır. Farklı siteler aynı IP adresi kullanması söz konusu değildir. Bu sistem işleyişinin en önemli etkisi ise internet kullanıcıları tarafından bulunabilir olmasıdır. Farklı internet tarayıcıları üzerinden internet sitesinin bulunması sağlanmaktadır. İfade edilen bu IP adresi beş farklı türden oluşabilmektedir. A, B, C, D ve E sınıfı olarak ayrılan bu gruplarda internet siteleri oluşmaktadır. Gerek SEO işlemlerine uygun olması açısından gerekse farklı avantajlar bakımından en yaygını ise C sınıfıdır. Bundan dolayı birçok önemli sitenin de C sınıfı IP adresine sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Class C Ip Kontrol aracı ile sahip olunan birçok özellik kontrol edilebilmektedir. Geniş hizmet ağı sunan aracın kullanımında internet sitesinin sahip olduğu aralıkta kontrol edilebilmektedir. Aynı C tip IP ile başka siteler ile adresin paylaşılması da sitenin üzerinde etkili olmaktadır. Ancak bu durum üzerinde oldukça hassas davranılmalıdır. Çünkü çeşitli SEO işlemlerinde hata yapan ya da tehdit olarak algılanan sitelerden uzak durulmalıdır.

Özellikle arama motorları tarafından kasıtlı olarak engellenen sitelerle IP adres paylaşımında sitenin kalitesi düşmektedir. Olumsuz bir işlem olmasından dolayı uzun bir süre sorun yaşanması da muhtemeldir. Arama motorları tarafından farklı edilmesi halinde telafisi imkânsız zararların ortaya çıkmasına sebebiyet verilebilir. Bunun için bağlantıların kurulumunda ve adreslerin paylaşımında temkinli olunmalıdır. Class C Ip Kontrol Aracı ile aynı sınıf IP adreslerini çoğaltmaya yardımcı olacak iki veya daha fazla sayıda alanı barındırdığını da kontrol etmektedir. Ücretsiz bir şekilde hizmet sunumu gerçekleştiren aracın kullanımı da oldukça basittir. Herhangi bir site üzerinden indirilmesine ya da yüklenmesine gerek yoktur. Bu kapsamda bir alan harcama durumu olmadığı gibi kısa süre içinde sonuç alınmasını da sağlamaktadır. Bu araç üzerinden işlem yapılması için belli kriter ve gerekliliklerde yoktur. Bundan dolayı isteyen kişilerin kullanımına açıktır. Sahip olunan Ip adresin C sınıfı olması yeterlidir. Farklı siteler üzerinden işlemlerin yapılması da mümkündür.

Belirtilen metin kutusu yerine en az iki alan adı girilmektedir. Daha sonrasında test işlemi başlatılmaktadır. En fazla 20 alan adının girilmesine izin verilmektedir. Bununla birlikte her bir satıra sadece bir alan adının girilmesi gereklidir. Aksi halde aracın işleme alınması söz konusu olmayacaktır. İşlem süresi ise saniyeler içinde olmaktadır. Bu durumda sık bir şekilde kullanılmasını beraberinde getirmektedir. Class C Ip Kontrol Aracı ile C sınıfı IP adreslerinin denetlenmesi bu şekilde yapılmaktadır. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda alan adlarının doğru yazılıp yazılmadığına bakılmalıdır. Ayrıca satır aralıklarına da önem verilmelidir. Site kurulumu süreçlerinde son derece önemli olan SEO işlemlerinin bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Bu denetleyici mekanizmada son derece büyük avantajlar sunmaktadır. Bundan dolayı kullanımı çeşitli şekillerde olabilmektedir. Profesyonel olarak sunulan SEO işlemlerinde de bu aracın kullanıldığı görülmektedir.