Backlink Kontrol Aracı

Sitenize ait backlinkleri moradam backlink kontrol aracıyla öğrenebilirsiniz.

Bir URL girinBacklink Kontrol Aracı Nedir?

Backlink Kontrol Aracı
Seo, web sitenizin, arama motorlarından yapılan aramalarda üst sıralara çıkması ve trafik alması için önemli bir işlemdir. Seo hizmeti, internetin ekonomik potansiyelin artmasıyla birlikte iyice popüler olmuş. Seo, site içi seo ve site dışı seo olmak üzere ikiye ayrılır. Site dışı Seo’nun en önemli araçlarından birisi backlinklerdir.

Backlink Nedir?

Backlink sitenizin başka web siteleri tarafından paylaşılması demektir. Siteniz başka siteler tarafından paylaşılması durumunda, arama motorları bunu algılayacaktır ve buna göre bir algoritma yapılandıracaktır. Ancak bu işlem o kadar da kolay değildir. Çünkü sitenizin, ziyaretçileriniz tarafından dikkat çekebilmesi için, hem doğru anahtar kelimelerle istenilen hedef kitleye ulaşılmalıdır hem de ulaşılan hedef kitlenin içeriği beğenip, paylaşması gerekmektedir. Bu durumda da sizin, ilgi çekebilecek ve ziyaretçilerinizin paylaşacağı içerikler yayınlamanız gerekmektedir. Doğru hedef kitleye, doğru içeriklerle giderseniz, ziyaretçileriniz tarafından paylaşılırsınız. Bu sayede arama motorları bunu dikkate alarak, sitenizi üst sıralara çıkarır.

Backlink Kontrol Aracı Nedir?

Backlink Kontrol Aracı, web ortamında sitenizin ne kadar backlinke sahip olduğunu öğrenmenizi sağlayacak, bir web aracıdır. Backlink kontrol aracı sayesinde, hangi sitelerde ne kadar backlinke sahip olduğunuzu, bu backlinklerin kimler tarafından nasıl paylaşıldığını görebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir hususta şu ki, arama motorları, backlink manipülasyonuna pek sıcak bakmamaktadırlar. Çünkü backlinkler ve kullanıcı değerlendirmeleri arama motorları için birer referans niteliğindedir. Ve backlink manipülasyonu yaptığınız taktirde, arama motorlarının referanslarını sahteleştirmiş oluyorsunuz. Doğal olarak da arama motorları bu verileri istedikleri gibi kullanamadıklarından, bu durum tespit edildiğinde siteniz için negatif yansımalar oluşturuyor. Bu nedenle backlink manipülasyonundan kaçınıp ziyaretçilerin beğeneceği içerikler üretebilirsiniz.

Backlink Kontrol Aracı Ne İşe Yarar?

Backlink Kontol  aracılığıyla, web ortamında ne kadar backlinke sahip olduğumu öğrendim. Peki ne işe yarayacak diyorsanız eğer, şöyle açıklayabiliriz. Siteniz kimler tarafından, hangi sitelerde, hangi amaçlarla paylaşıldığını görebilirsiniz. Bu sayede hangi içeriğiniz daha fazla beğeni almış, hangi içerikleriniz yeterince ilgi görmemiş anlayarak. Site içi Seo çalışmanızı bu bilgiler ışığında gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca site dışı Seo çalışmasının bir diğer yöntemi olan site dışı etkinliklerinizi de buradan alacağınız veriler ışığında gerçekleştirmeniz, site trafiğinize yarar sağlayacaktır.

Kısacası özetleyecek olursak 50 tane sahte backlinke sahip olmak yerine, 5 tane kaliteli backlinke sahip olmak, siteniz için daha iyi olacaktır.